Home > Onderzoeken > Dikkedarm onderzoek: sigmoidescopie

Dikkedarm onderzoek: sigmoidescopie

De behandeling in het kort

  • Inwendig kijkonderzoek
  • Het kan zijn dat u zich na het onderzoek niet zo lekker voelt
  • Uitslag: ± 14 dagen na het onderzoek

Aantal behandelingen of onderzoeken volgens de wettelijke norm.
Afspraak maken
075 650 12 30 via het Klantcontactcentrum
Toegangstijden
Eerste polibezoek 28 werkdagen
Openingstijden poli
op werkdagen van 08.00 - 17.00 uur
Polikliniek
075 650 12 30 via het Klantcontactcentrum
Route Noord 0.4

Verloop onderzoek

Een sigmoidoscopie is een kijkonderzoek van het laatste deel van de dikke darm, ook wel het sigmoid genoemd.


Voorbereiding

Onze arts kan de binnenkant van uw darm alleen beoordelen als er geen ontlasting meer aanwezig is. Onze assistente of verpleegkundige vertelt u of u een dieet u moet gebruiken en welk laxeermiddel u moet gebruiken. Trek de dag van het onderzoek comfortabele kleding aan, zodat u tijdens het onderzoek gemakkelijk ligt. Neem eventueel een boterham mee voor na het onderzoek.


Het onderzoek

Op de afgesproken datum komt u naar ons ziekenhuis. Hier wordt u ontvangen door onze verpleegkundige. Zij begeleidt u naar de onderzoekskamer en vertelt u wat er gaat gebeuren. U gaat op uw linkerzij op een bed te gaan liggen. In het algemeen geldt dat het onderzoek beter verloopt als u in staat bent zich te ontspannen. Het licht in de kamer wordt gedempt. De verpleegkundige brengt via uw anus de slang in en schuift deze steeds verder in uw darm. De binnenkant van uw darm is nu op het tv-scherm te zien. Via de slang blazen we lucht in uw darm. Dit voelt als een kramp. U moet winden laten om de lucht weer kwijt te raken. Dit is normaal en dus niet iets om u voor te schamen. Het onderzoek wordt uitgevoerd door een arts, geassisteerd door twee verpleegkundigen.


Uitslag

Een definitieve uitslag krijgt u van de arts die het onderzoek voor u heeft aangevraagd. Het duurt ongeveer 14 dagen voordat de uitslag van het weefselonderzoek bekend is.


Na het onderzoek

Na het onderzoek kunt u zich niet zo lekker voelen. Het kan dus wel prettig zijn als er iemand bij u is als u naar huis gaat.

Bezoekadres

Koningin Julianaplein 58
1502 DV Zaandam

Bezoektijden

16.00 - 19.30 uur (gehele week)
11.00 - 12.00 uur (alleen weekend)

© 2025 Zaans Medisch Centrum  - alle rechten voorbehouden | Privacy statement | Cookie verklaring | Responsible disclosure